Szafy na dokumenty spełniające wymagania

Szafy na dokumenty powinny być odpowiednio dostosowane

Dokumentacja jest niezwykle istotna w prowadzeniu każdego przedsiębiorstwa. To dzięki niej możliwa jest sprawna współpraca z różnymi urzędami i żadna kontrola nie jest nam straszna. Oczywiście pod warunkiem, że dbamy o to, by nie było żadnych nieścisłości w przysłowiowych papierach. Od tego jest zatrudniony sztab ludzi trzymający pieczę nad poprawnym prowadzeniem całego budżetu. To od nich w dużej mierze zależy to czy firma przejdzie kontrolę z Urzędu Skarbowego z efektem pozytywnym czy też nie. Z tego też powodu istotne jest to, by zapewnić tym osobom komfort pracy. Niemal nieodzownym wyposażeniem ich gabinetów stały się szafy na dokumenty. W odpowiedniej szafie można trzymać zarówno teczki, jak i segregatory, nie bojąc się zagubienia jakiejś umowy lub sprawozdania.

Tajna dokumentacja

W niektórych przedsiębiorstwach konieczne jest także strzeżenie dokumentacji przed osobami, które nie mają prawa jej widzieć lub wejść w jej posiadanie. Takimi osobami mogą być chociażby ludzie zatrudnieni do utrzymywania porządku w całej firmie. Aby zapobiec wykradnięciu dokumentacji lub jej skopiowaniu należy ją trzymać w zamknięciu. Tradycyjne szafy nie pozwalają na prywatność, nawet wtedy, kiedy są wyposażone w jeden zamek. Zazwyczaj producenci nie dbają o odpowiednie zabezpieczenie takiej szafy i do zamka pasuje każdy standardowy klucz dopasowany do innego mebla. Właśnie z tego powodu warto wybrać coś lepszego i bardziej pewnego, czyli szafę na dokumenty niejawne. Można powiedzieć, że jest ona pancerna i częściowo przypomina sejf pod względem bezpieczeństwa. Z tego też powodu bardzo często pracownicy chowają w niej drogocenne przedmioty kiedy wychodzą z gabinetu.

Spełniające standardy

Takie szafy na dokumenty są wykonane z solidnego metalu i odpowiadają wymogom opisanym w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29.05.2012 roku w sprawie środków bezpieczeństwa fizycznego stosowanych do zabezpieczenia informacji niejawnych. Zaskoczeni? Jak widać nawet takie szafy na dokumenty muszą spełniać wysokie wymagania stawiane przez fachowców. Ponadto wybierając najlepszy produkt możemy spodziewać się, że posiada on różnorakie certyfikaty Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, co tylko potwierdza doskonałą jakość mebla. Większość ze sprzedawanych towarów może również poszczycić się niezawodnym i bezpiecznym systemem zamykania, przy czym w większości modeli drzwi są ryglowane z czterech stron. Wzmacnia to bezpieczeństwo i pozwala na jeszcze większą pewność, że nasze dokumenty będą naprawdę bezpieczne. Jeżeli chodzi o samą nośność półek to również jest ona stosunkowo wysoka. Co prawda nie będziemy mogli przechowywać tam ciężkich figur z metalu o bardzo wysokiej wadze, jednak księgi i dokumentacja z pewnością nie załamią wewnętrznego systemu umocowania półek. Na jednej z nich można ustawić przedmioty o łącznej wadze pięćdziesięciu kilogramów, co jest stosunkowo dobrym wynikiem.

Podsumowanie

Czy taka szafa może jeszcze czymś zaskoczyć? Oczywiście, że tak. Taki mebel poza typowymi półkami, o których wcześniej była mowa, może również posiadać dodatkowe wewnętrzne skrytki. Są one zlokalizowane dość sprytnie i czasami nawet ich nie widać. Dzięki temu zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo drogocennym przedmiotom, o które trzeba szczególnie dbać. Może do nich należeć czek, akty własności lub pieniądze do tymczasowego przechowania. Jak można wywnioskować taki zakup jest strzałem w dziesiątkę, gdy potrzebujemy w swojej firmie miejsca, gdzie wszelka istotna dokumentacja będzie bezpieczna. Szafy na dokumenty ze stali na pewno będą perfekcyjnie do tego pasować.