Odchudzanie czyli jak to zrobić dobrze?

Odchudzanie – o czym zapominamy

Lato to okres w którym każdy z nas dba o to aby móc pokazać się z jak najlepszej strony. Diety, wyrzeczenia to tylko część elementów które sprawiają że ciepłe i słoneczne dni stają się dla nas udręką. Nic dziwnego bo nasz codzienny styl życia opiera się o złe nawyki. Nie tylko żywieniowe ale także te ruchowe. Gdy potrzebujemy zrzucić kilka kilo zaczynamy jeść mniej a w ekstremalnych przypadkach po prostu się głodzimy. Takie rozwiązanie nie ma nic wspólnego ze zdrowie i ze skrajności wpadamy w kolejną skrajność. Odchudzanie powinno być przyjemne i zaplanowane.

Często ale mało

Dieta to nie tylko sałata i marchewka. Prawidłowy jadłospis powinien się składać z pięciu posiłków dziennie. Niestety wiele osób z nas o tym zapomina. Jemy dwa razy w dużych ilościach. W ten sposób spowalniamy swój metabolizm. Prawidłowe odżywanie to nie tylko to co jemy ale także jak jemy. Chcesz przyśpieszyć swój metabolizm? Zacznij jeść regularnie tak aby liczba twoich posiłków wynosiła pięć.

Odchudzanie - dieta

Głodówka to nie dieta

Teraz czas na to co powinno znaleźć się w menu. Jeżeli nie potrzebujesz ekstremalnej przemiany możesz jeść to co lubisz z tym że konieczna jest matematyka. Liczyć ile kalorii pochłaniasz w jaki skład mają produkty które jesz. Prawdą jest że ćwiczenia i dieta pizzy bardzo oddalą Cie od celu który chciałabyś osiągnąć. Wyrzuć śmieciowe żarcie policz kalorie i odejmuj z głową. Jeżeli Twoje dzienne zapotrzebowanie to 2000 kalorii a Ty zaczniesz żyć na poziomie 1300 to ten plan także Ci się nie uda. Nie jest to zdrowe, nie jest naturalne. Staraj się obcinać po 100-200 kalorii. W ten sposób dojdziesz o wiele dalej niż przy głodówce.

Ćwiczenia

Ćwiczenia. To także temat rzeka. Jednak udowodnione jest to że najlepsze ćwiczenia redukcyjne to ćwiczenia interwałowe. Po pierwsze to idealny wybór dla osób które mają mało czas ze względu na prace. Po drugie o wiele lepiej palą tłuszcz niż normalny trening na siłowni. Niestety interwały należą do trudnych zagadnień i konieczna będzie konsultacja z osoba doświadczoną która pomoże Ci przygotować odpowiedni zestaw ćwiczeń który pobudzi każdy mięsień w twoim organizmie. Trening interwałowy nie może być wykonywany codziennie. Przeważnie odbywa się co drugi dzień. W dni bez treningu zaleca się lekkie ćwiczenia kardio. Osoba mało doświadczona może po prostu odpocząć.

Odchudzanie - ćwiczenia

Co jeść?

Dieta redukcyjna to także temat rzeka. Niestety co specjalista to inna opinia. Ja opowiem wam o tej którą sam stosowałem do pozbycia się zbędnych kilogramów. Chodzi o niskie węgle. Przez cały okres ograniczyłem dostarczanie węglowodanów do organizmu przez co organizm musiał szukać energii w tłuszczu. Niestety minusem tej diety jest to że wiele posiłków się powtarza przez co staje się uciążliwa. Jednak efekty jakie udało mi się osiągnąć były bardzo zadowalające. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił polecam udać się do dietetyka z prośbą o przygotowanie takie jadłospisu.

Podsumowanie

Ten tekst nie ma na celu tłumaczenia Ci w jakiś sposób powinnaś się odchudzać. Chodzi o pokazanie pewnych zachowań które mogą Ci pomóc lub zainspirują Cię do walki. Pamiętaj że każda dieta i plan treningowy najlepiej jest skonsultować z profesjonalistą. Internet kłamie w wielu kwestiach. Osoba z doświadczeniem to wiele lepsze źródło wiedzy. Odchudzanie może być przyjemne.