Nogi do stołów – stylistyka produktu. Na co zwrócić uwagę?

Nogi do stołów – szeroki wybór

Biorąc pod uwagę nowoczesne wnętrza, należy zwrócić uwagę na to, że stoły są prezentowane w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. Ten element w pomieszczeniu tworzy dokładnie atmosferę, dla której został pierwotnie przeznaczony. W szerokiej gamie proponowanych rozwiązań trudno nie przeoczyć kształt nóg stołowych. W wielu przypadkach taką nutą mogą być elegancko zdobione nogi do stołów. Obecnie stoły są wyposażone w kilka rodzajów nóg, które różnią się od siebie nie tylko zewnętrznie, ale także funkcjonalnie:

Stoły z 4 nogami

Najczęstszy układ z 4 nogami polega na instalacji nóg pod spodem blatu. Wysokość tych nóg nie jest regulowana. Stół na 4 filarach jest rozpowszechniony na całym świecie. Ta konstrukcja pozwala osiągnąć optymalną stabilność stołu i najbardziej komfortową dystrybucję obciążenia. Kształt nóg do stołu w tym przypadku może być inny. Zakrzywione nogi stołu z epoki klasycznej, stoły z prostymi nogami z minionego okresu, wklęsłe i zakrzywione nogi stołów stosowanych w nowoczesnym designie. Stoły wykonane w tej technologii mają doskonałą stabilność i są najmniej podatne na przewrócenie. Wada, jaką mają podobne stoły, jest oczywista, po złamaniu jednej nogi cała konstrukcja się przewraca. Dlatego liczy się wybór: https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu.

Stoły na jednej nodze

Stoły, wykonane na jednej masywnej nodze, najczęściej znajdują się w centrum stołu.Takie stoły w większości przypadków mają kształt okrągły, aby zapewnić maksymalną stabilność. Masywna noga do stołu kończy się widelcem, który utrzymuje stół w prawidłowej pozycji. Stoły tego projektu mogą znacznie zwiększyć przestrzeń na nogi i wprowadzić niezapomniane elementy do zwykłego wnętrza. Stoły wykonane tą technologią mogą mieć mechanizm rozsuwany zwiększający rozmiar blatu stołu.

Stoły z nogami w kształcie X

Nogi do stołów w kształcie litery X znajdują się głównie w przypadku modeli z funkcjami transformatora. Stoły rozsuwane są szeroko stosowane, jako ergonomiczne rozwiązanie wewnętrzne. Główną wadą takich stołów jest kruchość mechanizmu blokującego w wielu tanich modelach.

Nogi do stołu designerskiego i zwykłego

Stół może być również ozdobą pokoju, zwłaszcza, jeśli ma ciekawą formę nóg. Nie ma znaczenia, czy jest przykryty obrusem, stół zawsze będzie w centrum uwagi. Jaka jest różnica między stołami kreatywnych projektantów a zwykłymi? Nic tylko projekt. Mają też blat i nogi: metalowe nogi, drewniane nogi lub rzeźbione. Co może być niezwykłe lub ekstrawaganckie? W kreatywnym nogi do stołu, podobnie jak blat, są samowystarczalne, jako odrębny element wnętrza. Oryginalna forma, skomplikowany splot, niezwykłe kombinacje materiałów, tak popularni projektanci widzą nogi do stołów w XXI wieku.

Nogi do stołów – stylistyka

  • Nogi z kutego żelaza lub odlewu brązu, mosiądzu, żeliwa są uniwersalne i harmonijne, pasują niemal do wszystkich stylów wnętrza. Wyglądają elegancko i bogato.
  • Modele z polerowanej stali nierdzewnej, a także chromowane i niklowane odpowiedniki najlepiej nadają się do nowoczesnych stylów. To minimalizm i hi-tech, arc deco, modern, steam-punk.
  • Proste aluminiowe lub żelazne nogi do stołu są dobre do stylu rustykalnego, retro i ekologicznego.

Dlaczego tak wiele osób wybiera drewniane nogi do stołu?

Lite drewno to najpowszechniejszy surowiec do produkcji nóg stołowych. Materiał ten jest przyjazny dla środowiska i wszechstronny. Jest w harmonii ze wszystkimi wnętrzami. Do produkcji drewnianych nóżek stosowane są takie rodzaje drewna jak: sosna, topola, jesion, buk, grab, brzoza itp.

Design znajduje się we wnętrzu

  • Metalowe nogi w postaci kółek
  • Prosty lakierowany drewniany stół z cienkimi, prostymi nogami jest najbardziej odpowiednią opcją dla klasycznych wnętrz.
  • Cienkie nogi stalowe, ostro zakrzywione do zewnętrznych krawędzi blatu. Wyglądają jak kończyny wielkiego owada.
  • Stworzenie jadalni, stołu do pracy i pisania w stylu loftu sprawia, że są wygodne i oryginalne. Najczęściej ich blat jest wykonany z drewna, a szorstka i prosta rama z nogami jest wykonana z metalu. Na przykład bardzo ciekawy stół jest wyposażony w wysokie nogi wykonane ze stalowego zbrojenia.
  • Projektanci zaprojektowali stół, który wygląda jak złożony arkusz papieru, mimo że jest to blacha aluminiowa, pokryta farbą proszkową.
  • Nogi do stołu, wykonane z rur stalowych do wody, wyglądają bardzo oryginalnie.

W dzisiejszych czasach dobry stół może zaoszczędzić miejsce i zorganizować kuchnię lub jadalnię z maksymalną wydajnością. W związku z tym można eksperymentować z formą i innymi elementami projektu, mając jednocześnie wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby pomieścić ten mebel.