Kolonie dla dzieci w Olsztynie – sposób na wakacje

kolonie

Kolonie dla dzieci

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo ważna jest edukacja naszego dziecka w dzisiejszych czasach. Bez „papierka” ze studiów nie mamy co liczyć na poważna pracę i poważne zarobki. Dlatego bardzo ważne jest, aby przygotować nasze dzieci do tego, że bez nauki prawdopodobnie nie będzie mieć wygodnego życia i dobrej pracy. Wiemy jednak jak ciężko jest to osiągnąć. Nasze dzieci nie bardzo mają zamiar nas słuchać i uczyć się tak długo jak powinny. Oczywiście nie mówię o wszystkich dzieciach, bo są takie, które naprawdę się do tego przykładają od najmłodszych lat. Mimo wszystko jest ich garstka. Przeważnie to wygląda tak, że dziecko woli grać na komputerze, niż siedzieć przy książkach. Kolonie to doskonały sposób na oderwanie pociechy od monitora.

Zachęta do nauki

Zastanawiacie się jak ich zmotywować do nauki? Jak sprostać potrzebom naszych dzieci, aby dobrze się bawiły, a przy tym uczyły się jak najlepiej? Jest to ciężkie połączenie, mimo wszystko osiągalne. Niestety w szkołach to nie działa, dlatego nasze dzieci nie bardzo lubią się uczyć. W szkole mamy system, który nie dostosuje się do indywidualnego dziecka. Tam bowiem mamy do czynienia z masową średnią, czyli dzieci są uczone w ten sposób, że wszystkie są średnie. Nie ma zadań dla dzieci wybitnych, ale również nie ma poziomu dla tych słabszych, które przez to bardzo się męczą w szkole i zniechęcają do nauki. Jest jednak pewien sposób, który sprosta oczekiwaniom naszym, czyli rodziców, ale również oczekiwaniom samych dzieci. Mam tutaj na myśli obozy i kolonie letnie. Jak się okazuję w takich miejscach dzieci naprawdę chcą się uczyć, a my w końcu możemy patrzeć że spokojem w przyszłość naszych pociech.

Nauka i zabawa

Obozy Olsztyn czy Warszawa i wiele innych miast w Polsce , to jedne z najczęściej wpisywanych fraz kluczowych w internecie. Pokazuje to, jak bardzo ta metoda nauki wraz z zabawą stała się popularna w ostatnim czasie. Przede wszystkim wszystko to, dzięki świetnym programom nauczania na takich obozach. Wyglądają one tak, że 60 procent to nauka, a 40 to zabawa. Dzieci oprócz spędzania kilku godzin dziennie przed nauką, która sama w sobie jest bardzo ciekawa, bo uczy się ich tam przede wszystkim praktycznych rzeczy, to również mają bardzo dużo czasu na zabawy w grupie z opiekunami. Są oni idealnie wyszkoleni do tego typu zadań i świetnie radzą sobie nawet z trudną młodzieżą.

Co za tym idzie bardzo często nasze dzieciaki chcą wracać do takich miejsc co roku i nie przeszkadza im to, że obóz jest w okresie wakacji. Jest to świetna sprawa dla dzieci, ale również dla rodziców, którzy mają bardzo dużo czasu dla siebie i nie muszą się martwić, o swoje dzieci. Koszt takich obozów jest zależny od tego ile dni nasze dzieci tam są, mimo wszystko radzę nie patrzeć na cenę, bo coś takiego jest warte każdej kwoty.

Ruch to zdrowie

Kolonie Olsztyn, Niedzica, Zakopane, to również często wpisywania fraza. Kolonia od obozu różni się tym, że na niej, mamy dużo więcej zajęć praktycznych i zabaw, niż nauki, jest to z jednej strony dobra opcja z drugiej nie koniecznie. Tutaj zależy od tego, czy chcemy, aby nasze dziecko odpoczęło od szkoły i nauki, czy chcemy, aby jednak nadrobiło zaległości z roku szkolnego. Koszt kolonii to porównywalne ceny do obozu, mimo wszystko trwają one dłużej, więc koszty mogą być troszkę większe.

Podsumowanie

Takie sposoby z radzeniem sobie z edukacją naszych dzieci są coraz bardziej popularne. Cieszy mnie to bardzo, ponieważ jest to, o niebo lepsza metoda od wakacji spędzonych przed komputerem, a nasze dzieci wracają wypoczęte i spokojne. Dzięki czemu my również jesteśmy spokojni, o ich naukę w roku szkolnym.